Iwona Kmita

Matka, żona, redaktorka.

Siwe jest piękne?

Kobiety od zawsze robiły wszystko, by ukryć siwiznę. Bo dodawała lat, kojarzyła się ze starością. Aż w końcu ktoś postanowił chyba skończyć z tym stereotypem i niespodziewanie siwizna stała się modna.

Świetnie w siwych włosach wygląda Krystyna Janda. Przeczytałam gdzieś, że aktorka skończyła z koloryzacją, gdy przygotowywała się do roli Marii Skłodowskiej­ Curie. Stwierdziła wtedy, że woli mieć naturalny odcień, niż się farbować. A potem polubiła swoją srebrną fryzurę i siebie w nowym wydaniu. I słusznie, bo moim zdaniem wygląda teraz elegancko i szlachetnie.

Wielu kobietom, tak jak pani Jandzie, siwizna dodaje uroku i naturalności. Świetnie w tym kolorze wygląda Magda Umer, Anda Rottenberg, Manuela Gretkowska i… moja dobra koleżanka Dorota. Ona sama pewnie się zdziwi, gdy to przeczyta, bo sama ją przekonywałam, że powinna farbować odrosty. Ale przyznaję, myliłam się. Okazało się, że włosy Doroty mają teraz piękny, lekko popielaty odcień, który bardzo jej pasuje. W dodatku wstrzeliła się w trendy, bo siwe fryzury stały się modne, zostały docenione i nawet całkiem młode kobiety malują włosy na ten odcień. Cieszę się, może wreszcie siwizna zostanie odczarowana, będzie jednym z wielu kolorów i przestanie być kojarzona tylko ze starością, emeryturą, byciem babcią.

Tak czy inaczej najtrudniejszy jest czas, gdy srebrny odrost robi się coraz większy, a my, chciał nie chciał, wyglądamy na.. no dobrze, powiem to – na zaniedbane. Myślę, że w tym czasie pomóc może tylko naprawdę dobra fryzjerka, która dobierze odpowiednie uczesanie i wskaże kosmetyki do pielęgnacji siwizny. Być może także w tym okresie przejściowym zmieni nam kolor włosów na taki, który nie będzie się odcinał od srebrzystych odrostów. Potem zaś doradzi, jakie preparaty stosować, by ładnie podkreślić kolor, nabłyszczyć włosy, wygładzać je i ułatwić układanie (bo siwe często są sztywne).

Na koniec moje wyznanie – jestem siwa ale niestety nie mam odwagi skończyć z koloryzacją, choć przyznaję, że nieraz byłam już blisko. Ale chyba jeszcze mój czas nie nadszedł.

« »

Copyrights by Iwona Kmita. Theme by Piotr Kmita - UI/UX Designer Warszawa based on theme by Anders Norén