Iwona Kmita

Matka, żona, redaktorka.

Już za chwileczkę, już za momencik…

…skończy się rok 2018. Miał 365 dni, 52 tygodnie, 14 dni świątecznych wolnych od pracy, w tym jeden nagły i niespodziewany, czyli 12. listopada. Jaki był?

Dla mnie…

… był ani dobry, ani zły. Ot, taki średni, bez fajerwerków. Najważniejsze, że ustabilizowało się zdrowie mojej Mamy i Teściowej – obie panie mają za sobą walkę z nowotworem. Nie pracowałam na etacie, ale udało mi się jako tako zarabiać. Miałam więcej czasu dla siebie, dla rodziny, dla znajomych i przyjaciółek. Napisałam 27 tekstów, czyli min. 2 miesięcznie. Mogło być lepiej, ale żyję z pisania i prócz tekstów na blog piszę wiele innych. Czasem czuję, że muszę od tego odpocząć…  Czasem też mam tyle zleceń, że blogowanie musi poczekać (oby więcej takich okresów, niestety ostatnio nie jest najlepiej). Za to udało mi się „na żywo” spotkać z blogerkami: Joasią z bloga „Oto ja”, Gabrysią z bloga „Pogodna dojrzałość” i ze Stokrotką z bloga „Bajeczki Stokrotki” (chyba widziałyśmy się zaraz na początku tego roku przy okazji wydania Twojej kolejnej książki, prawda Stokrotko?).

Zapamiętałam…

… kilka wydarzeń z 2018 roku porządnie mną wstrząsnęło:

  • Nowelizacja ustawy o KRS i długi spór rządu z Komisją Europejską o Sąd Najwyższy
  • „Czarny piątek” – protest kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego
  • 40-dniowy protest osób niepełnosprawnych i ich rodzin w Sejmie
  •  Uniewinnienie po 18 latach Tomasza Komendy skazanego za gwałt i zabójstwo
  • Wprowadzenie RODO i niezły bałagan z tego powodu
  • Zarzuty mobbingu wobec ks. Stryczka, wieloletniego szefa Szlachetnej Paczki
  • Afera taśmowa dotycząca premiera i afera z KNF

 

Na ten Nowy Rok

 

 

 

Z całego serca Wam życzę tego, o czym sama marzę. Niech Wam dopisuje zdrowie, niech każdy dzień, tydzień miesiąc będą spokojne spokojem zwyczajnego życia. Życzę wam wielu powodów do dumy i radości, sprawdzonych przyjaciół, głębokich uczuć i niekończącego się optymizmu. Więcej czasu dla siebie, bliskich i dla Waszych blogów.

Do zobaczenia w 2019

« »

Copyrights by Iwona Kmita. Theme by Piotr Kmita - UI/UX Designer Warszawa based on theme by Anders Norén